Vrtané studny pro chaty

Vrtané studny v soudržných horninách

  • vrty průměr 150 mm - vrty Ø 150mm jsou vhodné pro potřeby chatařů a chalupářů s občasným odběrem vody, popř. majitelů rodinných domků, kteří požadují vodu pouze pro potřeby zahrady. Práce se provádějí menší, lehkou vrtnou soupravou SLVE 81. Do těchto vrtů se instalují plastové zárubnice Ø 125 mm.
  • vrty průměr 180 mm - vrty Ø 180 mm se provádějí v soudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby chatařů a chalupářů s denním odběrem vody. Práce se provádějí větší  vrtnou soupravou Mobile Drill Explorer.  Do těchto vrtů se instalují plastové  zárubnice Ø 140 mm
 

Vrtané studny v nesoudržných horninách

  • vrty průměr 160 mm - vrty Ø 160 mm se provádějí v nesoudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby chatařů a chalupářů s občasným odběrem vody. Vrty se realizují v lokalitách, ve kterých se nacházejí náplavy, nánosy, štěrky, písky apod., z důvodu blízkosti vodních toků. Práce se provádějí větší  vrtnou soupravou SLVE 81. Do těchto vrtů se instalují ocelové zárubnice Ø140 mm.
  • vrty průměr 180 mm - vrty Ø 180 mm se provádějí v nesoudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby chatařů a chalupářů s denním odběrem vody. Vrty se realizují v lokalitách, ve kterých se nacházejí náplavy, nánosy, štěrky, písky apod., z důvodu blízkosti vodních toků. Práce se provádějí vrtnou soupravou Mobile Drill Explorer nebo VHS 267. Do těchto vrtů se instalují ocelové zárubnice Ø160 mm.
 

Vrtané studny v horninách jílovitého typu

  • vrty průměr 200 - 300 mm - vrty Ø 200 - 300 mm se provádějí v horninách jílového typu, provádí se šnekovou technologii a provádění těchto vrtů je z hlediska provedení značně náročné a problematické. Vrty se realizují pro potřeby chatařů a chalupářů s občasným i denním odběrem. Tyto vrty se neprovádějí do takových hloubek jako vrty v soudržných a nesoudržných horninách. Práce se provádění vrtnou soupravou HVS 297. Do těchto vrtů se instalují plastové zárubnice Ø 160 mm.

Kontakty

Po - Pá: 8 - 16 hod.
VODOVRTY, s.r.o.
Ladova 195,
Mariánské Lázně
353 01