Legislativa vrtaných studní

a získání stavebního povolení

Vrtané studny jsou klasifikovány jako vodní dílo sloužící k jímání podzemní vody. Vyžadují povolení dle § 8 a § 15 vodního zákona 254/2001 Sb. Součástí stavebního povolení na studnu je i povolení k nakládání s podzemními vodami. Při realizaci studny vyřídíme tato povolení za vás.

Jak získat povolení na vrtanou studnu?

K vydání tohoto povolení je nutné obeslání veškerých podzemních sítí, získání souhlasu příslušného povodí, popřípadě chráněného krajinného území, získání povolení EIA a vydání územního rozhodnutí podle § 79 Stavebního zákona 183/2006 Sb., které vydává místně příslušný stavební odbor.
V případě, že pozemek spadá do ochranného pásma Českého inspektorátu lázní a zřídel při Ministerstvu zdravotnictví ČR, zajistíme získání závazného stanoviska, které je rovněž podmínkou pro vydání výše uvedeného povolení.

Kontakty

Po - Pá: 8 - 16 hod.
VODOVRTY, s.r.o.
Ladova 195,
Mariánské Lázně
353 01
Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies, nezbytných pro dobré fungování webu a se zpracováním osobních údajů.